Festiwale i imprezy kulturalne i artystyczne

Wrocław nazwać  można ikoną corocznych festiwali i imprez. Oprócz tych odbywających się regularnie, bardzo wiele jest i tych „spontanicznych”. Warto zapoznać się choćby z kilkoma, aby uświadomić sobie, jak wiele atrakcji czeka turystów w tym mieście.

„Bestia Bal Przebierańców” – to styczniowa impreza dla tych, którzy mają oryginalne pomysły na nietuzinkowe kostiumy. W lutym miłośnicy polskiej muzyki współczesnej mogą uczestniczyć w „Musica Polonica Nove”. Marzec jest miesiącem wszechpanującego jazzu: festiwal „Jazz nad Odrą” po raz pierwszy wystartował w 1964 roku, jego zadaniem jest promowanie młodych artystów. Amatorska kinematografia wiąże się z „Festiwalem Kina Amatorskiego” w miesiącu kwietniu. Maj z kolei to ponownie powrót do inspiracji muzycznych. Tym razem „Thanks Jimi Festiwal” jest powiązany z gitarą oraz wykonywaniem utworów Jimmiego Hendrixa. „Brave Festival” promuje w lipcu kultury, które bardzo często są marginalizowane. Pianiści znajdą dla siebie coś niecoś w sierpniu na „Międzynarodowych Kursach Pianistycznych”. Perły sztuki teatralnej z kolei, będzie można podziwiać w październiku na „Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Dialog”. Natomiast rok zwieńczy „Turniej Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka”, podczas którego debiutujący poeci, mają szansę zaistnieć na scenie literackiej.

Są to tylko niektóre repertuary wrocławskich imprez. Oprócz nich wiele jest i nowości. Wszakże miasto to jest niezwykle bogate kulturalnie i intelektualnie. Dobrze, że z pomocą wychodzą turystom różnorakie informacje o Wrocławiu.

Tags: , , , ,

Comments are closed.